-
FAQ

Aký je to pocit, jazdiť na SEGWAY PT?

Ísť na SEGWAY-i je pocit, ako žiaden predtým, pretože nikdy nebolo nič podobné. Postavíte sa naň a Váš inštinkt Vás bude viesť ako na ničom podobnom čo ste doteraz zažili. Väčšinou ihneď zistíte, že SEGWAY drží rovnováhu, akoby bol Vaším predĺžením. Len sa trochu nahnete dopredu a uvidíte, že SEGWAY sa nepohybuje samostatne, ale v odozve na Vás a podľa toho, čo mu „prikážete“. Cítite sa prirodzene a skutočne skvelo. Ale pre istotu si naštudujte náš manuál.

 

Ako sa SEGWAY pohybuje? Ako udržiava rovnováhu?

Segway používa LeanSteer™ (nakláňacie riadidlá) technológiu na pohyb z bodu A do bodu B. Jemne pohybujete LeanSteer riadidlá vľavo alebo vpravo v smere, kam chcete ísť a v okamihu cítite reakciu stroja. Rovnováha sa udržiava použitím piatich mikro-mechanických uhlových senzorov a dvoch meračov zrýchlenia, ktoré cítia zmenu terénu a polohu vášho tela 100-krát za sekundu.

 

Je SEGWAY na Slovensku legálny?

 

I keď v súčasnosti neexistuje všeobecný zákaz, miestna regulácia používania môže existovať. Odporúčame konzultáciu vo Vašom meste na odbore dopravy pred tým, ako SEGWAY použijete na verejnom priestranstve.

Je SEGWAY efektívnejší ako auto?

 

Áno. SEGWAY je 11-krát ekonomickejší ako priemerné americké auto a je dokonca až trikrát ekonomickejší ako skúter. Ako vozidlo s nulovými emisiami môžete SEGWAY používať aj v interiéri. Pri dobíjaní batérií spotrebúva síce elektrickú energiu, ale pri tejto spotrebe sú emisie až 14-krát nižšie ako pri jazde autom.

Vmestí sa SEGWAY do kufra auta?

 

To už závisí od konkrétneho modelu auta, ale väčšinou sa vmestí. Spojenie nakláňacích riadidiel so základňou dodáva viac flexibility počas transportu. Riadidlá sú vysoko prispôsobiteľné komfortu vodiča a taktiež môžu byť prispôsobené aj k transportu. Použitím doplnkov – rýchloupínania, ktoré je možné zakúpiť u predajcu, môžete jednoduchšie oddeliť rám od základne – v prípade, že by ste potrebovali rozoberať SEGWAY častejšie.

Aké sú váhové obmedzenia pre SEGWAY?

 

SEGWAY nastavil obmedzenia pre zníženie rizika poškodenia stroja. Jazdec musí vážiť minimálne 45kg. Maximálna nosnosť (jazdec + náklad) je 117kg. Úplná hmotnosť, ktorá je zavesená na riadidlách, vrátane každého prídavného zariadenia visiaceho alebo upevneného na riadidlách nemôže byť vyššia ako 4,5kg.

Akú maximálnu rýchlosť môže SEGWAY dosiahnuť?

 

Každý SEGWAY má dve nastavenia – začiatočnícke a štandardné. Začiatočnícke nastavenie je 13km/hod, štandardné nastavenie je 20km/hod.  Rýchlosť 13km/hod sa rovná približne vzdialenosti jedného kilometra zabehnutého za 4,6minúty, čo je skutočne rýchly beh.

Ako ďaleko zájde SEGWAY na jedno nabitie batérií?

 

Záleží na modeli, hmotnosti, štýlu jazdy a teréne, avšak jedno nabitie Vás môže viesť až 38km. Budete príjemne prekvapení, aká diaľka to v skutočnosti je.

Ako sa nabíja SEGWAY?

 

SEGWAY nabíjame štandardným pripojením na 220V, použitím elektrickej šnúry s bežnou koncovkou do steny a s druhým koncom rovnakým ako do počítača. Za približne 15minút sa SEGWAY nabije na jazdu dlhú 1,6km. Nabíjanie vybitého SEGWAY-u doplna trvá približne 8 – 10hodín.

Čo znamená kĺzanie?

Kĺzanie je výlet, ktorý zažijete pri jazde na SEGWAY-i. Volá sa to tak preto, lebo je to jednoduché a presne popisuje pohyby pri jazde, ktorý je hladký a podobný kĺzaniu. Kĺzanie je pekný spôsob, ako stretnete nových ľudí, vidíte nové pohľady, alebo len vypadnete von a užijete si deň.

Môžem použiť SEGWAY v daždi?

 

Áno. Zariadenie je kompletne zapečatené a dovoľuje Vám použitie vo vlhkom počasí. Len musíte byť opatrní, keď idete po klzkom povrchu.

Čo je úsmev SEGWAY?

 

Úsmev SEGWAY nájdeme takmer u každého, kto kedy jazdil na SEGWAY-i. SEGWAY je viac ako len produkt, je to zážitok ako žiaden iný, ktorý ste skúsili predtým. Ísť z miesta na miesto prináša zábavu. Jazdci sú „posilnení“ chodci, ktorí pokryjú väčšie územie, pracujú múdrejšie, stávajú sa viac produktívnymi a inteligentnými. Toto predvádzajú úsmevom od ucha k uchu. Neviete presne o čom sa hovorí? Zastavte niekoho, kto ide na SEGWAY-i a uvidíte. Pravdepodobne sa usmejete tiež.

Čo je INFOKEY™ kontoler?

 

Najnovší doplnok k SEGWAY-u je InfoKey kontroler, teda základný ovládač jednotky. Každý je jedinečne naprogramovaný na štart a uzamknutie špecifického SEGWAY-u. Taktiež má okamžité informácie ako sú životnosť batérie, rýchlosť a výkon systému. K tomu je zabudovaný systém proti krádežiam, ktorý zabráni neželanej jazde na SEGWAY-i, ak ho necháte niekde zaparkovaný. Pokiaľ sa niekto následne pokúša ísť na Vašom SEGWAY-i, ozve sa zvukový alarm, SEGWAY začne vibrovať, kolesá sa zamknú a obrazové upozornenie je zaslané na Váš kontroler.

Koľko InfoKey kontrolerov je k SEGWAY-u?

Súčasťou každého dodania SEGWAY-u  (novšie modely sú od 15. mája 2007) sú dva kontrolery InfoKey. Jeden je pre Vás a druhý pre Vášho blízkeho priateľa, ktorý má to šťastie jazdiť na Vašom novom SEGWAY-i. Môžete sa oň deliť, avšak pamätajte na to, že ako majiteľ SEGWAY-u ste zodpovedný zaučiť druhé osoby ako bezpečne jazdiť na SEGWAY-i, aby jazdili podľa pravidiel bezpečnosti a inštruktáže v užívateľskej príručke.

Kde môžem nájsť sériové číslo môjho SEGWAY-u?

 

Ak dáte dole podložku zo základne, tak uvidíte 12-miestne sériové číslo.
Opíšte si ho a uschovajte ho na bezpečnom mieste.

 

Všeobecné obchodné podmienky a reklamačný poriadok


Všeobecné obchodné podmienky a reklamačný poriadok môžete zobraziť vo formáte .pdf kliknutím sem.

 

Ochrana osobných údajov

 

Ochranu osobných údajov môžete zobraziť vo formáte .pdf kliknutím sem.

Akceptujeme tieto platobné karty    
Sledujte nás na sociálnych sieťach
Segway Facebook Segway Instagram Segway Youtube BratislavaSegway Tripadvisor
Icon Phone
+421 903 416 410
Ak máte nejaké otázky,
neváhajte nás kontaktovať
E-MAIL
BRATISLAVA SEGWAY
Laurinská 134/3,
811 01 Bratislava,
Slovensko.
AK HĽADÁTE ZÁŽITOK ALEBO SI CHCETE PRENAJAŤ VOZIDLO